Chochlik - niesforny duszek

Chochlik - niesforny duszek

Chochlik w polskich ludowych podaniach często przybierał postać kota, którego głównym zajęciem było pilnowanie spiżarni. Był psotnym duszkiem, którego gniew nierzadko zamieniał najbliższe otoczenie w istny rozgardiasz. W kulturze językowej zaś, terminem chochlik określano “figlarny błysk w oku”.

Chochlik.. Gdzieś to już słyszałem!

Tak, o chochliku, a raczej o chochole mogliśmy usłyszeć na lekcjach języka polskiego. Zgodnie z definicjami, które notowaliśmy skrzętnie w zeszytach, chochoł był złośliwym demonem utrudniającym życie mieszkańcom. Do jego ulubionych zajęć należało sianie chwastów w zbożach, łamanie zasiewów czy rozrzucanie snopów poskładanych w kopy. Dzisiaj mało kto pamięta o tych figlarnych istotach, jednak ci bardziej spostrzegawczy mogą znaleźć chochlika na T-shirtach dziecięcych marki Slava. Koszulka Słowiańska dziecięca - Chochlik Koszulki dziecięce z postaciami z mitologii słowiańskiej to świetny pomysł na przekazywanie wiedzy najmłodszym.To właśnie na naszych koszulkach dziecięcych możecie znaleźć chochlika, który pod postacią czarnego kota snuje plany na swoje kolejne psoty. Co tym razem sknoci niesforny duszek? Przekonajcie się sami!

Chcesz podkreślić swoje zainteresowania kulturą Słowian? Wśród naszych propozycji znajdziesz koszulki słowiańskie przedstawiające symbol Peruna - słowiańskiego boga piorunów, boginię Mokosz, a także innych bóstw słowiańskiego panteonu. Nasze koszulki to także doskonały pomysł na prezent - wysokiej jakości grafiki zaprojektowane przez polskich twórców, wygodny krój i materiał sprawiają, że T-shirty od Slava są naprawdę wyjątkowe.


Produkt w 100% Polski

Cały proces produkcji przebiega
w naszym kraju

Wysyłka do 24 godzin

Dzięki optymalizacji procesu wysyłki przesyłkę otrzymasz jeszcze szybciej!

Stylowe opakowanie

Dzięki niemu zakupiony produkt świetnie sprawdzi się jako prezent

Surowe kryteria jakości

Nasze produkty szyte są z najlepszych i najbardziej wytrzymałych tkanin

Kartonowe opakowanie na produkt

Dokładamy starań, aby na każdym etapie produkcji wszystkie detale były starannie dopracowane. Bardzo ważne są również dla nas emocje, które towarzyszą Tobie w momencie otwarcia przesyłki. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wysokiej jakości kartonowe pudełka o miłej w dotyku fakturze z wytłoczonym logo firmy. Tym samym jeśli nasz produkt miałby spełnić funkcje podarunku dla bliskiej osoby - nie musisz martwić się kwestią opakowania.Jeżeli chcesz dołączyć do produktu swoje życzenia, aby nadać prezentowi jeszcze bardziej osobisty charakter, podczas finalizacji zamówienia dodaj stosowną notkę lub skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@slava.pl