Ćma - niepozorny demon

Ćma - niepozorny demon

Jeden z najbardziej tajemniczych i groźnych demonów w mitologii słowiańskiej. Ćma, pod której postacią kryła się zatrważająca, piekielna postać - Zmora.


Zmora za dnia zamieszkiwała ciało starej, nieszczęśliwej kobiety. Między północą a trzecią nad ranem przybierała z kolei postać bladej, kościstej staruszki o wybałuszonych oczach. 


Ta podstępna istota potrafiła przeobrazić się w niepozornego nocnego motyla i przedostać się do środka domu przez dziurkę od klucza by następnie z premedytacją dusić śpiących ludzi. Znalazłszy nieświadomą ofiarę, siadała jej na klatce piersiowej, otwierała jej usta i za pomocą długiego jęzora wypijała krew. Myślicie, że Zmora zabijała swoje ofiary? Nic z tych rzeczy. Bestia nie zamierzała mordować swoich ofiar - wolała regularnie karmić się ich krwią. Torturowany człowiek budził się wyczerpany i bez sił do życia. O spotkaniu ze Zmorą można przeczytać w "Bestiariuszu Słowiańskim”


“Otwierasz oczy, jest środek nocy, na zegarze widzisz godzinę trzecią. Nie wiesz dlaczego się obudziłeś, odczuwasz lekką dezorientację i narastający niepokój. Zauważasz, że nie możesz się poruszyć, a coś uciska twoją klatkę piersiową. Niepokój przeradza się w lęk, a lęk w strach jakiego nigdy nie doświadczyłeś. Ciemność w pomieszczeniu gęstnieje, a w mroku zaczynasz dostrzegać nieistniejące postacie. Strach już nie jest zwykłym ludzkim strachem, to co cię ogarnia nie jest już niczym ludzkim, to przerażenie jakie towarzyszy zwierzęciu któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Mimo panicznych prób krzyku i zerwania się z łóżka, nic się nie dzieje, jest tylko gorzej, twoje ciało cię nie słucha, a z twoich ust nie wydobywa się żaden dźwięk.”Zaraz.. Czy Wam też zdarza się czasem obudzić wyczerpanym i bez sił?Noc od zawsze w wierzeniach Słowian była czasem wyjątkowym. Dlatego też na naszych ubraniach połączyliśmy dwa nocne elementy: Ćmę i lunulę - znak księżyca.

Chcesz podkreślić swoje zainteresowania kulturą Słowian? Wśród naszych propozycji znajdziesz koszulki słowiańskie przedstawiające symbol Peruna - słowiańskiego boga piorunów, boginię Mokosz, a także innych bóstw słowiańskiego panteonu. Nasze koszulki to także doskonały pomysł na prezent - wysokiej jakości grafiki zaprojektowane przez polskich twórców, wygodny krój i materiał sprawiają, że T-shirty od Slava są naprawdę wyjątkowe.


Produkt w 100% Polski

Cały proces produkcji przebiega
w naszym kraju

Wysyłka do 24 godzin

Dzięki optymalizacji procesu wysyłki przesyłkę otrzymasz jeszcze szybciej!

Stylowe opakowanie

Dzięki niemu zakupiony produkt świetnie sprawdzi się jako prezent

Surowe kryteria jakości

Nasze produkty szyte są z najlepszych i najbardziej wytrzymałych tkanin

Kartonowe opakowanie na produkt

Dokładamy starań, aby na każdym etapie produkcji wszystkie detale były starannie dopracowane. Bardzo ważne są również dla nas emocje, które towarzyszą Tobie w momencie otwarcia przesyłki. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wysokiej jakości kartonowe pudełka o miłej w dotyku fakturze z wytłoczonym logo firmy. Tym samym jeśli nasz produkt miałby spełnić funkcje podarunku dla bliskiej osoby - nie musisz martwić się kwestią opakowania.Jeżeli chcesz dołączyć do produktu swoje życzenia, aby nadać prezentowi jeszcze bardziej osobisty charakter, podczas finalizacji zamówienia dodaj stosowną notkę lub skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@slava.pl