Łzy Matki Ziemi

Nieschnące łzy Matki Ziemi 

Jest lipiec 2021 roku. Trzydzieści lat temu, kolejne państwa Europy uzyskiwały niepodległość, a Polska tworzyła nowy ład polityczny i została podłączona do globalnego internetu. Tego samego roku cały świat ze smutkiem żegnał Freddiego Mercury’ego. Część z Was zapewne doskonale pamięta te wydarzenia. A co będzie za kolejne trzy dekady? 

Odpowiedzi są przerażające.

Naukowcy twierdzą, że do 2050 roku w oceanach może być już więcej plastikowych śmieci niż ryb. Wynika to z faktu, że każdego roku do mórz i oceanów trafia ok. 8 mln ton plastiku, który ulega rozkładowi od 100 do 1000 lat.

Wraz z zanieczyszczeniem wód giną liczne stworzenia - ptaki, ryby i ssaki morskie. Plastikowe torebki, do złudzenia przypominające meduzy, są połykane między innymi przez żółwie morskie, które dławią się sztucznym pokarmem. Inne zwierzęta zaplątują się w opakowania i giną nie mogąc wydobyć się z plastikowej pułapki. 

Naukowcy wyliczają, że do 2050 roku globalna temperatura wzrośnie o trzy stopnie Celsjusza. Brzmi niegroźnie? To tylko pozory. W rzeczywistości oznacza to nastąpienie potężnych susz niszczących amazońskie i australijskie busze oraz stopienie pokryw lodowych. Szacuje się, że około jedna trzecia lądu zamieni się w pustynię, a co za tym idzie - wymarciu ulegną zwierzęta, rośliny i ekosystemy: rafy koralowe, puszcze, lasy tropikalne czy dżungle. Miliardy ludzi zamieszkujących zniszczone tereny zacznie szukać bezpiecznego azylu w krajach niedotkniętych bezpośrednio katastrofą. Próby osiedlania imigrantów z Afryki w krajach europejskich doprowadzą do konfliktów zbrojnych i jeszcze większego podziału ludzkości. 

Jak uchronić świat przed zagładą?

Błagajmy Matkę Ziemię o przebaczenie. Trzeba nam będzie ponieść konsekwencje za dziesiątki lat bezmyślnego zaśmiecania naszej planety. Niestety sama segregacja śmieci już nie wystarczy. Aby uchronić świat przed zagładą należy wprowadzić radykalne zmiany w globalnej gospodarce, m.in. całkowicie wycofać emisję zanieczyszczeń węglowych. Zmiany są ogromne - dotyczą głównie transportu: lotniczego, morskiego i drogowego. Z ratunkiem przychodzą nowe technologie, które pomagają uczynić transport bardziej przyjaznym dla klimatu. Samodzielnie też możemy działać. Ponad 70% emisji z transportu w Europie pochodzi z transportu drogowego; spróbujmy ograniczyć używanie samochodu lub przesiądźmy się do tego z napędem hybrydowym.Tylko konkretne zmiany pomogą nam ocalić resztki przyrodę i resztki godności przed Matką Ziemią.

Zacznijmy już dziś. Mamy o wiele mniej czasu, niż nam się wydaje.Chcesz podkreślić swoje zainteresowania kulturą Słowian? Wśród naszych propozycji znajdziesz koszulki słowiańskie przedstawiające symbol Peruna - słowiańskiego boga piorunów, boginię Mokosz, a także innych bóstw słowiańskiego panteonu. Nasze koszulki to także doskonały pomysł na prezent - wysokiej jakości grafiki zaprojektowane przez polskich twórców, wygodny krój i materiał sprawiają, że T-shirty od Slava są naprawdę wyjątkowe.

Produkt w 100% Polski

Cały proces produkcji przebiega
w naszym kraju

Wysyłka do 24 godzin

Dzięki optymalizacji procesu wysyłki przesyłkę otrzymasz jeszcze szybciej!

Stylowe opakowanie

Dzięki niemu zakupiony produkt świetnie sprawdzi się jako prezent

Surowe kryteria jakości

Nasze produkty szyte są z najlepszych i najbardziej wytrzymałych tkanin

Kartonowe opakowanie na produkt

Dokładamy starań, aby na każdym etapie produkcji wszystkie detale były starannie dopracowane. Bardzo ważne są również dla nas emocje, które towarzyszą Tobie w momencie otwarcia przesyłki. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wysokiej jakości kartonowe pudełka o miłej w dotyku fakturze z wytłoczonym logo firmy. Tym samym jeśli nasz produkt miałby spełnić funkcje podarunku dla bliskiej osoby - nie musisz martwić się kwestią opakowania.Jeżeli chcesz dołączyć do produktu swoje życzenia, aby nadać prezentowi jeszcze bardziej osobisty charakter, podczas finalizacji zamówienia dodaj stosowną notkę lub skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@slava.pl