Nowości - Blog

Święto Peruna

Napisano w
Perun, czyli gromowładne bóstwo piorunów to jedna z ważniejszych postaci, którą opisuje mitologia słowiańska. Święto Peruna przypada na 20. lipca i podobnie jak inne ze świąt słowiańskich, związane jest z wieloma obrzędami.
Rusałki czyli słowiańskie nimfy były demonicznymi istotami zamieszkującymi lasy, pola i zbiorniki wodne. Dlaczego tak ważna była przychylność Rusałek?

Zielone Świątki - święto słowiańskie

Napisano w
Zielone Świątki współcześnie znane są jako święto chrześcijańskie związane z Zesłaniem Ducha Świętego, obchodzone 50 dni po Wielkanocy.

Jare Gody - święta Słowiańskie

Napisano w
Czy wiesz, że topienie Marzanny ma swoje korzenie w kulturze Słowian? Słowiańskie Jare Gody to obrzęd związany z symbolicznym przepędzeniem zimy i powitaniem wiosny. Niektóre obyczaje w zmienionej formie przetrwały do dziś.
Otóż strach nie mijał. Wieś szeptała. Modlitwy jak poburzowa para pełzały po zranionej od uderzeń grzmotów ziemi. Najstarsi z rodu nie pamiętali podobnej aury. Pozamykano wszystkie psy do najmniejszych domowych izb. Szczekały wściekle, ze strachu, z przepowiedni. Kapłan oznajmił, że w Wyraju radzą, zaniepokojeni. Gniewni.
Czytanie historii i legend zamków, do których się wybieramy, to nie jest najroztropniejsza metoda, kiedy poluje się na wschody słońca na szlaku Orlich Gniazd. Każdy zamek ma swoje szlachetne i piękne karty historii - w końcu mieszkali tu wojowie, piękne damy i zacni władcy.
Prezentowane od 1 do 6 z wszystkich 11 (1 Stron)
Produkt w 100% Polski

Cały proces produkcji przebiega w naszym kraju

Wysyłka do 24 godzin

Dzięki optymalizacji procesu wysyłki przesyłkę otrzymasz jeszcze szybciej!

Stylowe opakowanie

Dzięki niemu zakupiony produkt świetnie sprawdzi się jako prezent

Surowe kryteria jakości

Nasze produkty szyte są z najlepszych i najbardziej wytrzymałych tkanin

Kartonowe opakowanie na produkt

Dokładamy starań, aby na każdym etapie produkcji wszystkie detale były starannie dopracowane. Bardzo ważne są również dla nas emocje, które towarzyszą Tobie w momencie otwarcia przesyłki. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wysokiej jakości kartonowe pudełka o miłej w dotyku fakturze z wytłoczonym logo firmy. Tym samym jeśli nasz produkt miałby spełnić funkcje podarunku dla bliskiej osoby - nie musisz martwić się kwestią opakowania.

SPRAWDŹ